VIII Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - Supraśl

W dniach 13-15 maja 2016 w Supraślu, odbyła się VIII Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Okręgu PZW w Białymstoku. Do rywalizacji przystapiło 8 drużyn: Wasiłków, Sokółka, "Narew" Łapy, Miejskie Łapy, Supraśl, Komisja Młodzieżowa Białystok,  ekipy Okręgu Mazowieckiego, Lubelskiego i indywidualnie zawodnicy"Miętusa" Orla i Czarnej Białostockiej. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe: do lat 12, 14 i 16. Na całość składały się 4 konkurencje: zawody rzutowe(3-bój spinningowy), test sprawnościowy, test ekologiczno-wędkarski i zawody spławikowe. Okręg Lubelski reprezentowali Piotr Knap(Lin-Czuby) oraz Mikołaj Sikora i Jakub Jurkiewicz(Leszcz Kock). Należy zaznaczyć, że nie mieliśmy zawodnika w najmłodszej kategorii wiekowej do lat 12. W zwiazku z tym trzecie miejsca drużynowo w klasyfikacji końcowej oraz teście sprawnościowym mają dodatkową wartość. W klasyfikacji generalnej do lat 14 Piotr zajął 2, a do 16-tu Mikołaj 3 miejsce. W zawodach rzutowych(3-bój spinningowy) Piotr zajął 2 miejsce. W teście sprawnościowym do lat 16 zwyciężył Mikołaj, 3 miejsce zajeli Kuba i Piotr. W teście ekologiczno-wędkarskim Piotr uplasował się na 2 pozycji. W zawodach spławikowych 2 miejsce zajął Kuba, a Mikołaj z Piotrem 3 miejsce. Generalnie ryby nie współpracowały na miarę oczekiwań i na uzyskanie dobrych wyników trzeba było mocno się napracować. Piotr nie wylosował najlepiej, stąd po części można wytłumaczyć tę trójkę. W sektorze do lat 12 na wynik zwycięzcy złożyły się głównie 4 amury. Więcej zdjęć w naszej galerii na Picasie. Pełne wyniki w załączniku. Do zobaczenia na następnej olimpiadzie w Łukowie.